Expert Maszyn Budowlanych

We have a new website. Please visit mevas.net

Inspekcje Ciężkiego Sprzętu i Maszyn Budowlanych

Mamy nową stronę internetową z informacjami w języku polskim.

Kim jesteśmy? MEVAS to niemiecka firma z 15-letnim doświadczeniem, zajmująca się profesjonalną inspekcją ciężkiego sprzętu. Nasi inspektorzy są ulokowani w wielu krajach, ponieważ zawsze chcemy być blisko naszych Klientów. Dobre praktyki zawodowe, wiedza i doświadczenie połączone z niemiecką precyzją i rzetelnością sprawiły, że zaufali nam klienci z całej Europy i na świecie. Jeśli chcesz skontrolować stan ciężkiego sprzętu, maszyn budowlanych, dźwigów, techniki górniczej czy samochodów ciężarowych nie wahaj się do nas napisać. Oferujemy także darmowe konsultacje w zakresie wyboru urządzeń, maszyn, kruszarek i technologii obróbki materiału dla małych firm i przedsiębiorstw.

(Przepraszamy. To jest strona docelowa, a język został przetłumaczony przez komputer. Lepiej przeczytać angielską wersję naszej strony.)

Co oferujemy?

Wykwalifikowani inżynierowie MEVAS codziennie prowadzą inspekcje ciężkich sprzętów oraz oceny stanu nowych i używanych maszyn. Przeprowadzimy także kontrolę wewnętrznych systemów elektronicznych twoich urządzeń. Oferta opiera się na największym w tej branży doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy, co pozwala nam przeprowadzić profesjonalne inspekcje obejmujące między innymi: koparki, spychacze, traktory czy buldożery.

Chcesz kupić lub wynająć maszyny budowlane?

Uważaj na nieuczciwych sprzedawców! Inżynierowie MEVAS znają ciężkie maszyny i pojazdy od podszewki i pomogą Ci dokonać właściwego wyboru. Nasze usługi of pozwolą Ci zaoszczędzić zbędnych wydatków. Nie przepłacaj za używany sprzęt- poznaj jego rzeczywistą wartość i szacowane koszty ewentualnych napraw.

Inspekcja dźwigów, przenośników, urządzeń dźwigowych i przeładunkowych

Prace na wysokości przy użyciu dźwigów i urządzeń podnośnikowych należą do prac o dużym ryzyku. Odpowiednio wykonana inspekcja i kontrola zapewnią bezpieczeństwo i niezawodność działania twojego sprzętu oraz zgodność prac z wymogami prawnymi. MEVAS pomoże zlokalizować ewentualne usterki i ocenić stan zużycia poszczególnych części urządzeń.

Maszyny górnicze, wiertnie

Prowadzimy inspekcje maszyn górniczych np. Komatsu czy Caterpillar oraz sprawdzamy wiertła do prac odstrzałowych, sprężarki i generatory. Odpowiednie sprawdzenie urządzeń pozwoli zapewnić bezpieczeństwo i uniknąć zbędnych kosztów przestoju maszyn w przyszłości.

Kontrola betoniarek, pomp do betonu, cementowozów...

Jesteś właścicielem takich pojazdów? Przeprowadzimy ocenę stanu technicznego w Twojej firmie. Mamy doświadczenie w inspekcji marek takich jak Putzmeister, Liebherr, Sanny, Schwing i wielu innych.

Kluczowe aspekty podczas kontroli używanego sprzętu

Podczas kontroli używanej maszyny budowlanej, takiej jak koparka lub ładowarka kołowa, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników. Oto kilka ważnych aspektów, na które należy zwrócić uwagę podczas kontroli:

1. Stan ogólny: Oceń ogólny stan maszyny, szukając oznak zużycia, rdzy lub uszkodzeń nadwozia, ramy i podzespołów. Sprawdź, czy nie ma wycieków, luźnych lub brakujących części oraz oznak niewłaściwej konserwacji.

2. Godziny pracy: Zbadaj godziny pracy maszyny (znane również jako odczyt licznika lub licznik kilometrów), aby określić jej zużycie. Większa liczba godzin pracy oznacza zazwyczaj większe zużycie, co może mieć wpływ na żywotność maszyny i przyszłe potrzeby w zakresie konserwacji.

3. Konserwacja i dokumentacja serwisowa: Zapytaj o historię konserwacji i poproś o dokumentację serwisową. Regularne serwisowanie i konserwacja wskazują, że maszyna była odpowiednio pielęgnowana. Poszukaj zapisów dotyczących wymiany oleju, płynów i rutynowych przeglądów.

4. Podwozie lub opony: Dokładnie sprawdź podwozie (w przypadku koparek) lub opony (w przypadku ładowarek kołowych). Sprawdź zużycie gąsienic, rolek, kół zębatych i szczęk. W przypadku ładowarek kołowych należy sprawdzić stan opon, w tym głębokość bieżnika i wszelkie oznaki uszkodzenia lub nierównomiernego zużycia.

5. Silnik i układ hydrauliczny: Ocenić stan silnika pod kątem wycieków oleju, nadmiernego dymienia, nietypowych odgłosów lub wibracji podczas pracy. Sprawdź układy hydrauliczne pod kątem wycieków, uszkodzonych węży lub cylindrów i przetestuj ich działanie.

6. Łyżka lub osprzęt: Jeśli maszyna jest dostarczana z łyżką lub dodatkowym osprzętem, należy sprawdzić ich stan. Zwróć uwagę na zużycie krawędzi tnących, zębów lub płyt ścieralnych. Ocenić działanie siłowników hydraulicznych i wszelkich powiązanych elementów sterujących.

7. Układy elektryczne i sterowania: Sprawdzić układy elektryczne, w tym światła, wskaźniki, przełączniki i elementy sterujące. Upewnij się, że wszystkie funkcje i zabezpieczenia działają prawidłowo.

8. Kabina operatora: Sprawdzić kabinę operatora pod kątem śladów uszkodzeń, zużytych foteli i pękniętych szyb. Sprawdź działanie elementów sterujących, klimatyzacji, ogrzewania i innych udogodnień.

9. Dokumentacja i własność: Zweryfikuj dokumentację maszyny, w tym historię własności, tytuł własności i wszelkie obowiązujące gwarancje. Upewnij się, że sprzedawca posiada niezbędne dokumenty do przeniesienia własności.

10. Jazda próbna: Jeśli to możliwe, zabierz maszynę na jazdę próbną, aby ocenić jej wydajność, zwrotność i wszelkie potencjalne problemy, które mogą pojawić się podczas pracy.

Pamiętaj, że wskazane jest skonsultowanie się z profesjonalistą lub wykwalifikowanym mechanikiem specjalizującym się w maszynach budowlanych w celu przeprowadzenia kompleksowej inspekcji, aby upewnić się, że podejmiesz świadomą decyzję o zakupie.

Zapisz te informacje jako plik PDF

Declaration about our cookie-policy and data protection terms english / deutsch.

Taxateur bij de inspectie